Wellness retreat centre

Tajemství aromaterapie v Augustiniánském domě

10. 11. 2022 -

Jako všechno v Augustiniánském domě i aromaterapie je pečlivě promyšlenou komnatou našeho wellness centra. Využíváme znalostí a zkušeností certifikované aromaterapeutky Kateřiny Kloudové, která je zakladatelkou Aroma ateliéru.

 

Aromaterapeutka a parfumérka Kateřina Kloudová

Paní Kloudová je první česká aromaterapeutka certifikovaná jak Aliancí mezinárodních aromaterapeutů tak Národní asociací pro holistickou aromaterapii (USA). Je absolventkou přední školy éterických olejů Aromahead Institutu u renomované aromaterapeutky Andrey Butje (USA). Své znalosti organické chemie a bezpečného použití éterických olejů si prohloubila v rámci výuky Tisserand Institutu. Postupem času ji kromě aromaterapie začala fascinovat také parfumérie a tvorba přírodních netoxických parfémů. Učila se u věhlasné americké parfumérky Mandy Aftel. Studovala přírodní parfémy u izraelské návrhářky vůní a nadšeně se účastní mistrovského kurzu u parfumérky z Anglie.

Propojení Augustiánu s Aroma Ateliérem

Těší nás, že pro naše hosty připravuje paní Kloudová ve svém Aroma ateliéru nabídku BIO éterických olejů a směsí. Pracuje s francouzsko – japonskou destilérií Florihana, jež se specializuje na výrobu 100 % čistých éterických olejů v BIO kvalitě. Nachází se nedaleko Azurového pobřeží, v malebné krajině Provence na jihu Francie. Leží ve výjimečné, biologicky rozmanité lokalitě Plateau de Caussols. Je tedy jedinečným doplňkem našeho unikátního propojení s přírodou. Aromaterapie je u nás všudypřítomná a provází vás nenápadně od vstupní haly, přes masáže až po rituály. Dokážeme tak maximalizovat účinky voňavé terapie a být nápomocní při harmonizaci vašeho těla i ducha.

Co je vlastně aromaterapie?

Aromaterapie je metoda péče o zdraví a krásu, která využívá komplexního působení rostlinných vonných látek pro podporu fyzické, psychické a emocionální rovnováhy. Může tak mít pozitivní vliv na náladu, stav mysli či některé fyzické potíže. Éterické oleje, směsi či hydroláty se při aromaterapii inhalují, používají v difuzéru, při masáži nebo se mohou rozptýlené v tukovém nosiči dát do koupele. Jako ingredience se mohou přidat do aromaterapeutické kosmetiky, která pak vyniká pečujícími vlastnostmi.

 

Tip pro pobyty v lednu a únoru - Kaizen, změna k lepšímu!

Ve spolupráci s paní Kloudovou jsme pro vás připravili v našem Wellness centru na leden a únor speciální japonskou aromaterapii Kaizen - Změna k lepšímu. Darujte svým blízkým pobyt, jež pomůže nastartovat změnu k lepšímu v novém roce. Nabídka dárkových poukazů.

 

„Směs Kaizen byla vytvořena s odkazem na japonskou filozofii, estetiku, s úctou k tradici a řemeslu pro vaši duševní pohodu. Vůně příznivě působí na psychiku. Posiluje, přináší odvahu a sebedůvěru. „

wellness luhačovice

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.