Wellness retreat centre

Co v Augustiniánském domě zažijete a jinde ne?

16. 7. 2018 -

Rosťa Nyč působí v Augustiniánském domě již několik let a provází hosty hned několika aktivitami a speciálními terapiemi.  "Užívat si proceduru za zpěvu ptáků, šumění listí a vůní lesa, má velmi uklidňující a originální efekt jak pro samotného terapeuta, tak i hosta."

Rosťo, objel jsi už hodně destinací a máš dlouholeté zkušenosti nejen z oblasti wellness. Co v Augustiniánském domě zažijeme a v blízkém okolí ne?

Co jistě nikde nezažijete, tak je atmosféra a genius loci, jak já s oblibou říkám, magie místa, která je zde cítit na každém kroku. Augustiniánský dům, včetně přilehlé zahrady 6 smyslů,  je přímo propojen s duchovní historií už od samotného vzniku.  Volně a přirozeně navazujeme na to, co tu bylo započato už před více než 100 lety a to je harmonie ducha i těla.

(Z naší nabídky to může být např. terapeutická masáž, lesní altán, individuální masážní terapie v altánu, jógové cvičení + rituál Sám sobě terapeutem)

 V čem spočívá taková terapeutická masáž?  

Terapeutická masáž například ve srovnání s klasickou masáží, se dle mého názoru liší ve výsledném efektu. Je zaměřena na zdravotní přínos nejen fyzického, ale zejména i duchovního pocitu uvolnění.

Individuální masážní terapie probíhá v oblečení. Jaké jsou její výhody?

Individuální masážní terapie probíhá na podobném principu jako terapeutická masáž, v tom smyslu, že nepůsobí pouze na pohybový aparát, ale zejména i na psychické uvolnění a celkový dojem relaxace. Pro některé hosty je například výhoda, že u nich odpadá pocit studu, tím že tato terapie probíhá v oblečení.

Jaký největší rozdíl vnímáš při masáži v lesním altánu na rozdíl od klasické masérny?

Je to autentický zážitek a propojení s přírodou, přilehlým lesíkem. Užívat si proceduru za zpěvu ptáků, šumění listí a vůní lesa, má velmi uklidňující a originální efekt jak pro samotného terapeuta, tak i hosta. Je to unikátní místo pro předávání energie.

Pro hotelové hosty vedeš i jógové cvičení a rituál zahrady 6 smyslů – Sám sobě terapeutem. Myslíš si, že stačí jedna procházka nebo cvičení a host začne lépe vnímat svoje smysly a více se jimi zabývat?

Tak jako ve všem je důležitý prvním krok, i na jedné procházce se snažím předat inspiraci.

Takovým příkladem je například poukázání na vědomé dýchaní. Mnoho lidí si to vůbec neuvědomuje…, přičemž dýchaní se může stát vaší cestou relaxace, radosti a uvolnění minulosti.

Dech rozhoduje o tom, kolik máme energie do práce, pro vztahy, k tomu poradit si s životními výzvami, autoritami….

sám sobě terapeutemRituál zahrady 6 smyslů

jógaJógové cvičení

wellness guruRosťa

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.