Wellness retreat centre

Na jaké nápoje a vína se můžete těšit během léta v Augustianu?

10. 5. 2018 -

„Novinkou v naší nabídce míchaných drinků je například Americano Cocktail," uvedl vrchní číšník Michal Růžička. "Pokud někdo, v horkých letních dnech sáhne raději, stejně jako já, po sklence vychlazeného šumivého vína, doporučuji vyzkoušet moravský sekt z odrůdy Ryzlink Rýnský od mistra vinaře pana Petráka“.

 

Michale, v hotelu působíš již 7. rokem. Více jak 30% hostů k nám jezdí opakovaně. Jistě se dá říci, že už podle obličeje dokážeš odhadnout,  kdo a co bude pít. Mám pravdu?

U opakovaných hostů rozhodně ano. Hosté jen zřídkakdy mění své objednávky. Změna přichází většinou až se změnou nabízeného sortimentu. Ale objednávka se dá odhadnout i u hostů, kteří naši restauraci navštíví poprvé. Hodně prozradí jejich jednání už při vstupu. :) 

Na jakou nabídku vín a nápojů se můžeme těšit během léta v Augustianu? Chystáte nějakou novinku? 

K létu neodmyslitelně patří míchané nápoje a na ty se mohou těšit i hosté naší restaurace. Ať už na nealkoholické v podobě domácích ovocných limonád, tak na ty alkoholické, na jejichž seznamu nesmí chybět nejprodávanější koktejl současnosti Aperol spritz. Zejména pány by pak mohl oslovit nováček v naší nabídce míchaných drinků Americano Cocktail.  (campari, martini rosso, soda, led)..

Pokud někdo v horkých letních dnech sáhne raději, stejně jako já, po sklence vychlazeného šumivého vína, doporučuji vyzkoušet moravský sekt z odrůdy Ryzlink Rýnský od mistra vinaře pana Petráka, který se učil vyrábět šumivá vína přímo ve francouzské Champagni. I ten je mimo jiné součástí naší vinotéky.

 Jaký je podíl prodejů moravských a zahraničních vín?

V prodeji s přehledem vedou vína moravská. Naprostá většina hostů při svých cestách raději ochutná spíše lokální pokrmy a nápoje. A totéž platí i pro naši restauraci. Vlastně by mně dost překvapilo, kdyby tomu tak nebylo. Vždyť moravská vína, zejména bílá, každoročně dosahují po celém světě řady prestižních ocenění a jejich kvalita je s těmi zahraničními naprosto srovnatelná.

 Říká se, že ke znalostem o víně se musí člověk propít. Je to pravda?

To není úplně přesné. Propít se dá k ledasčemu, ale málokdy ke znalostem. J Pokud chce člověk získat znalosti o víně, tedy dozvědět se fakta, musí studovat, číst odbornou literaturu a navštěvovat odborné semináře. A pak o víně může učit nebo přednášet. Ale pokud chce člověk víno vyrábět nebo prodávat, potřebuje ke znalostem i zkušenosti. A ty člověk získá právě pitím vína.

Co patří mezi tvá oblíbená vína a nápoje obecně?

Víno je mou velkou vášní. Je to naprosto jedinečný nápoj nabízející obrovské spektrum chutí a vůní. Je to jediný alkoholický nápoj, který piju i doma. Mojí oblíbenou odrůdou je Ryzlink Rýnský, oblíbenou oblastí francouzské Alsasko. Oblíbeného vinaře nemám. Tvrdému alkoholu se ze zásady snažím vyhýbat úplně, případně volím některý z ušlechtilých destilátů jako whisky, koňak nebo rum.

vrchní čísník

americano koktejl

dezert augustiniánský dům

míchané nápoje

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.