Wellness retreat centre

PROČ JEZDÍ KRÁSKY DO LUHAČOVIC? OBJEVILY TAM KOUZELNÉ MÍSTO!

24. 1. 2018 -

Jedinečný hotel v lázeňském městě - to je Augustiniánský dům v Luhačovicích, který láká kouzelnou atmosférou a službami úplně pro každého. Nyní se Augustiniánský dům pyšní také prestižním oceněním „Hoteliér roku“. A čím vlastně návštěvníky učaruje? Mimo jiné i magickým rituálem!

Generální manažer Augustiniánského domu Petr Borák získal ocenění Hoteliér roku 2017 v kategorii nezávislé hotely. Osmičlenná porota vybírala ze 13 kandidátů, nominovaných ze všech koutů České republiky. Ve zdůvodnění napsala porota mimo jiné: Wellness & spa hotel Augustiniánský dům ****s ,  v Luhačovicích byl vybudován doslova od nuly zrekonstruováním historického objektu (Národní kulturní památky). Hotel svými službami, celkovou koncepcí a filozofií "Žít podle Augustiniánu", vytvořil ve Zlínském kraji zářný příklad skvěle fungujícího zařízení, které odpovídá potřebám náročné klientely 4****superior. Zavedl evropské trendy v oblasti wellness a gastronomie a svým konceptem překročil hranice Zlínského kraje. Podle hodnocení Tripadvisoru a Maurerova výběru Grand Restaurant se hotel dlouhodobě pohybuje mezi TOP 20 nejlepšími podniky v ČR! Více prozradil pro Bleskově.cz právě generální manažer Petr Borák.

Co podle Vás osobně nejvíce přimělo porotce vám tuto cenu udělit?

Předně bych chtěl ještě jednou poděkovat porotě, protože si tohoto ocenění velmi vážím.  Upřímně jsme na to s kolegy velmi pyšní.  Augustiniánský dům není vnímán jen jako luxusní wellness hotel s dobrou gastronomií, zajímavým designem, hotelovou kaplí, romantickou polohou a originálním wellness centrem.  Myslím si, že Augustiniánský dům je současně vnímán jako průkopník v oblasti wellness a zdravého životního stylu. Jistě je více hotelů, které nabízí podobné služby, ale jen velmi málo hotelů, které mají kapacitu nižší jak 55 lůžek, o které pečuje 40 zaměstnanců.

Myšlenku wellness se snažíme přenést do našeho projektu Zahrady 6 smyslů, která má několik zastávek, korespondující s lidskými smysly. Nejedná se o klasickou komentovanou procházku, ale o originální meditační rituál, který je zasazen do míst, kde odpočívali mniši Augustiniánského řádu.

Je těžké získat takové ocenění?

Ocenění vnímám jako takového ,,Oskara", kdy je příjemné tu sošku mít  a ve stáří se s ní pochlubit … Je to úspěch nejen můj, ale celého týmu Augustiniánského domu, TEKOO REALITY, s.r.o. a jeho 8 letého úsilí. S kolegy a s mým bratrem Mirkem,  jsme ocenění pochopili tak, že budeme muset v některých ohledech ještě více přidat.  

Zaměřujete se mimo jiné i na wellness a zdravý životní styl. Proto nabízíte také kvalitní gastronomii. Je něčím specifická?

Naše gastronomie se nijak zásadně neliší od jiných prestižních restaurací.  Snažíme se sledovat trendy, spolupracovat s regionálními dodavateli, mít některé vlastní pokrmy, jako je např. Augustiniánský Raw dezert atd. Rozdíl vidím, v tom, že dokážeme pro 55 lidí vydat každý večer 3 chodové menu, ve velmi vysoké kvalitě. Některé hotely nabízí večeře formou teplých rautů, nebo á la carte…   Běžně když jdete na večeři, tak si obvykle nedáváte 3 chodové menu + salátový bar. Dalším našim směrem bude „wellness“ kuchyně. Nechceme vyloženě veganskou restauraci, ale jídelní lístek by měl obsahovat odlehčenou stravu, suroviny důležité pro lidský organismus, a samozřejmě ať to dobře chutná i vypadá.

Relaxovat k vám jezdí nejrůznější celebrity. Kdo patří k vašim významným klientům, kteří se rádi vrací? 

Nebudu konkrétně jmenovat, kvůli soukromí hostů,  ale  máte pravdu.  Jezdí k nám opakovaně např. nejznámější čeští a slovenští herci, zpěváci, sportovci a významné osobnosti veřejného života.. Nicméně většinu našich hostů, tvoří lidé, kteří u nás chtějí načerpat pozitivní energii, odpočinout si, dobře se najíst a inspirovat se.  Možná Vás překvapím, ale 75% hostů tvoří Češi,  15% slovenští hosté a 10% zahraniční klienti.

Kterou proceduru nejčastěji vyhledávají a proč?

Myslím, že máme několik oblíbených procedur, ale nejúspěšnější je asi 80 minutová Augustiniánská masáž, kterou jsme vymysleli před 8 lety a průběžně ji vylepšujeme. Jedná se o kombinaci celotělové masáže přizpůsobené na míru a reflexní masáže nohou. Využitím léčivých esenciálních olejů, energie doteku, plynulých pohybů střídajících se v pravidelném rytmu speciální hudby, vzniká mystická procedura harmonizující tělo i mysl.

Augustiniánský dům je na jedinečném místě v Luhačovicích. Jak vnímáte tuto lokalitu?

Do Luhačovic jsem jezdil už jako malý kluk. V dětství jsem měl astma, proto jsem v Luhačovících strávil několik letních prázdnin v dětské ozdravovně. Shodou okolností byl Augustiniánský dům přímo naproti, a už tehdy mě to místo zaujalo. Dnes to hodnotím tak, že Augustiniáni vybrali nejlepší místo pro svůj dům v Luhačovicích. Je na mírném kopečku, z druhé strany otočen k řece a lesíku, na půl cesty od kolonády a napůl cesty k přehradě. Díky své poloze je to všude kousek po rovince, ale přitom hotel dokáže nabídnout pocit maximálního soukromí.

Připravujete na jarní a letní sezónu nějaké speciální zážitkové balíčky či akce?

Mezi naše koncepty patří sezónní produkty, tzn. i jaro se promítne do wellness, jídelního a nápojového lístku, výzdoby interiéru atd.  Mezi letošní novinky budou patřit masáže, které budou každý měsíc věnovány jiné části lidského organismu. 

Jak hodnotíte spolupráci s Amazing Places?

Spolupráci hodnotím velmi pozitivně. Moc mě těší, že se nám letos podařilo získat první místo v kategorii Upper Class, což je kategorie, která zahrnuje 4****s – 5***** hotely.

 

wellness hotel


hoteliér roku

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.