Ochutnejte "Superfood" potraviny v Augustiniánském domě

13. 12. 2017 -

Restaurace Symfonie hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích je součástí Grand Restaurant Festivalu, kterého se účastní ty nejlepší podniky po celé České republice. Na co se mohou hosté restaurace těšit, odpověděl generální ředitel hotelu Petr Borák.

 19.1.-28.2.2018 - Grand Restaurant Festival 


Vaše restaurace patří do prestižního výběru 
restaurací, zapojených do projektu Grand Restaurant Festival. Prozraďte nám, s jakým menu do akce půjdete?

Našim hostům nabídneme jako předkrm panna cottu z kozího sýra s lesním medem, brusinkami a brioškou s quinoou. Hlavní chod – telecí kýtu s konfitovanými husími játry, cizrnovým pyré s kurkumou a krémem z hlívy ústřičné a jako dezert sorbet z červené řepy se zázvorovým mousse, čokoládou a ořechovým crumble.


Kdo u vás menu sestavoval a co jej inspirovalo?

Na přípravě jednotlivých chodů pro Festival menu, spolupracovali tři kuchaři Augustiniánského domu. Pro volbu vhodných surovin se nechali inspirovat, jak zadáním od pořadatelů „SUPERFOOD“ tak ročním obdobím i jejich letitými zkušenostmi.


Tématem festivalu jsou tedy SUPERFOOD, tj. superpotraviny s blahodárnými účinky na naše zdraví. Souvisí toto téma i s koncepcí vaší kuchyně?

Celkový koncept našeho hotelu je zaměřen na zdravý životní styl a maximální odpočinek. Narůstá i počet hostů se zájmem o tento druh gastronomie. Proto se tímto směrem snažíme vést i restauraci. Menu, se superfood potravinami můžete vyzkoušet od 19. ledna do 28. února 2018, denně od 12.00 do 15.00 hod.


Jak jsou na tom Luhačovice s gastronomií? Mají lidé zájem o kvalitní jídlo a jsou ochotni si za něj i připlatit?

V posledních 8 letech bylo v Luhačovicích otevřeno několik hotelů kategorie 3–4 ****. V souvislosti s tímto rozvojem zde vznikly i restaurace, kde se může člověk dobře najíst. Jistě napomohlo i to, že se gastronomie stala v posledních letech fenoménem. Každý den je v televizi vysílán nějaký pořad o vaření. Kvalita jídla a surovin se stala běžnou součástí každodenních rozhovorů většiny lidí. Dozrála velká část kuchařů, pro které vaření není jen práce, ale hlavně koníčkem. Naše restaurace zaznamenává velký nárůst zájemců jak v obědovém čase, zejména však na zvýhodněné dvouchodové menu v čase 12.00–15.00 hod. bez nutnosti rezervace, tak na večerní tří-chodové menu, které je každý večer jiné. Zde je však nutná rezervace předem.


Je možné si zakoupit v rámci festivalu i vánoční poukaz do vaší restaurace?

Na superfood menu je podmínkou rezervace přes portál www.grandrestaurantfestival.cz, nicméně na ostatní menu Augustiniánského domu si zájemci mohou koupit voucher, a obdarovat jím své přátele. Jedním z neprodávanějších poukazů našeho hotelu je labužnické tříchodové menu pro dvě osoby za 1 380 Kč. Dárkový poukaz si mohou hosté objednat po telefonu 577 113 666, nebo přes náš e-shop www.augustian-life.cz