Wellness retreat centre

Augustiniánský dům získal certifikaci 4****superior

27. 1. 2013 -

Wellness hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích se může pochlubit zajímavým prvenstvím. Je totiž prvním a jediným hotelem ve Zlínském kraji, který má právo užívat označení 4****superior. Tento certifikát mu byl udělen klasifikační komisí na základě jednotné klasifikace ubytovacích zařízení České republiky na období 2013 – 2015.

Oficiální jednotná klasifikace ubytovacích zařízení ČR byla vytvořena ve spolupráci Asociace hotelů a restaurací ČR a agentury CzechTourism za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR a vychází ze společného systému Aliance Hotelstars Union, tedy dohody mezi jedenácti evropskými zeměmi na společných kritériích klasifikace ubytovacích zařízení.

Ubytovací zařízení jsou rozlišena podle kategorie, tedy např. hotel či penzion, a také podle rozsahu služeb a vybavení, které podnik svým hostům nabízí. Podle toho je hotelu či penzionu přidělen určitý počet hvězdiček. Hotely Superior splňují více kritérií, než jim ukládá daná třída. Dalo by se říci, že se jedná o alternativu mezi 4**** a 5***** hotely. Příslušnému počtu hvězdiček potom odpovídá samozřejmě i cena služeb. Certifikované hotely a penziony podléhají pravidelné kontrole dodržování podmínek stanovených pro danou třídu.

Jednotná klasifikace ubytovacích zařízení tak dává turistům záruku, že v hotelech nebo penzionech s určitým označením najdou srovnatelné vybavení a služby za srovnatelné ceny, a to nejen v rámci celé ČR, ale také v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Švédsku, Maďarsku, Lucembursku, Holandsku, Lotyšsku, Litvě a Estonsku. Jedná se o dobrovolný systém, který garantuje vysoký standard služeb odpovídajících určité třídě a zároveň podporuje konkurenceschopnost českých ubytovacích zařízení v rámci Evropy.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.