Wellness retreat centre

Valentýnské pobyty

15. 1. 2013 -

Není ničím neobvyklým, že každoročně 14. února slaví svátek Valentýn či Valentýna. Současně ovšem mohou slavit i všichni ostatní, kteří jsou zamilovaní nebo milují a chtějí svému partnerovi či partnerce svou lásku nějakým nevšedním způsobem projevit. Všude kolem nás je v tento den romantická atmosféra, obchodníci nabízejí nejrůznější růžové či červené dárečky s tématikou srdce jako symbolu lásky a květinářství praskají ve švech.

Je den svatého Valentýna. Do valentýnského hávu se oblékne  i wellness hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích, který pro všechny zamilované a milující páry, mladé i ty dříve narozené, připravil valentýnské pobyty na míru.

Vznik tradice svatovalentýnského dne spadá až k počátkům křesťanství a je spojen se jménem svatého Valentýna, světce, jehož život je opředen tajemstvím a legendami, podle kterých vykonal celou řadu romantických skutků. Jako patron zamilovaných je dodnes uctíván především v anglosaských zemích.   

V českých poměrech má tento svátek poměrně krátkou historii, začal se slavit teprve začátkem 90. let 20. století. Do té doby byl svátkem zamilovaných spíše 1. máj – lásky čas v duchu Karla Hynka Máchy. Svátek svatého Valentýna nebyl u nás přijat s velkým nadšením. Je označován za svátek importovaný, americký či komerční. S větším ohlasem se setkává především u teenagerů. Nicméně i některé zadané páry využijí této příležitosti a dopřejí si romantické pobyty, dobrou večeři nebo si na důkaz své lásky vymění symbolické dárečky.

Nicméně ať už svatý Valentýn byl historickou postavou nebo jen legendou, je 14. únor jednou z příležitostí říci své životní lásce, že ji milujete a dát jí to najevo nezapomenutelným zážitkem. A kam jinam byste měli vyrazit oslavit váš vzájemný vztah než do wellness hotelu Augustiniánský dům v Luhačovicích, který je pod ochranou svatého Tomáše, patrona dobrého manželství. Exkluzívní valentýnské pobyty čekají jen na vás. 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.